Tłumaczenie zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej

Tłumaczenie zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej
Chcesz zamówić tłumaczenie? Zapytaj o najbliższy termin:
+48 604 132 077
Zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej to naczęściej, po fakturach, zlecany przez firmy dokument do tłumaczenia. W związku z przystąpieniem Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej od dnia 1 maja 2004 roku przedsiębiorcy polscy, którzy zamierzają otworzyć działalność gospodarczą lub podjąć pracę w innym kraju członkowskim UE, bądź świadczyć usługi transgraniczne osobiście lub delegując pracowników prowadząc działalność na terenie Polski, podlegają przepisom Dyrektywy 2005/36/WE. Władze kraju przyjmującego mogą wymagać od polskiego obywatela udokumentowania odpowiedniej wiedzy i umiejętności w celu podjęcia działalności gospodarczej w innym państwie członkowskim.

Zgodnie z w/w Dyrektywą, władze kraju przyjmującego mogą wymagać od polskiego obywatela wykazania się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami z dziedziny/branży, o której mowa w Załączniku 4 ww Dyrektywy. Dowód przyjmuje formę zaświadczenia wskazującego na rodzaj, charakter i okres wykonywania działalności gospodarczej lub zawodowej (w charakterze pracownika najemnego) w kraju wnioskodawcy, wydanego przez właściwie władze lub organ kraju wnioskodawcy, czyli Polski.


KONTAKT Z TŁUMACZEM

Tłumaczenie na język niemiecki zaświadczenia o prowadzeniu działalności wykonuję zwykle w 24h. Chcesz zamówić tłumaczenie? Skontaktuj się bezpośrednio z tłumaczem przysięgłym.

O mnie Zobacz wszystkie wpisy Moja strona

Halina Ozimińska

Jestem tłumaczem wpisanym na listę tłumaczy przysięgłych pod nr TP/2642/05, należę do Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych. Czynnie wykonuję tłumaczenia przysięgłe, zwykłe oraz ustne dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz biur tłumaczeń z Częstochowy.